Przeglądając tę stronę znajdą Państwo informacje o tym kim jesteśmy i jakie metody leczenia proponujemy aby zadbać o zdrowy i piękny uśmiech.

  Oferujemy Państwu wieloletnie doświadczenie, miłą i szybką obsługę, nowoczesny sprzęt i wysokiej jakości materiały stomatologiczne.


    Przyjazne dentystki na Ciebie czekają. Przyjdź i przekonaj się sam!

  • Profilaktyka

    Profilaktyka odgrywa bardzo ważną rolę w zapobieganiu próchnicy, ale także w uzyskaniu i zachowaniu jak najlepszego efektu leczenia. Badania profilaktyczne Czytaj dalej
  • Stomatologia dziecięca

    Pierwsze spotkanie dziecka z dentystą jest wydarzeniem, które może mieć poważne konsekwencje dla jego późniejszego nastawienia do leczenia stomatologicznego. Czytaj dalej
  • Stomatologia estetyczna

    Stomatologia estetyczna jest takim działem, którego zawartość jest zbiorem zabiegów z różnych dziedzin stomatologii. Znajdziemy tu zabiegi z zakresu stomatologii Czytaj dalej
  • Stomatologia zachowawcza

     Stomatologia zachowawcza zajmuje się metodami zachowania zębów w ich naturalnym kształcie i kolorze. Dzięki niej utrzrymacie Państwo zdrowe i piękne Czytaj dalej
  • 1

Witokogolny

Zadzwoń i umów sie na wizytę: tel: 509 331 943

lek. dent. Hanna Szalast  
Poniedziałek 09:00-  14:00  
Wtorek 15:00 - 20:00  
Środa 15:00 - 20:00  
Czwartek 15:00 - 20:00  
Piątek 09:00 - 14:00  
Sobota -  

 Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 - 20:00

 W przypadkach złożonych zabiegów istenieje możliwość umówienia wizyty na sobotę - wymaga to wcześniejszego uzgodnienia telefonicznego.  Pacjentów w sytuacjach awaryjnych "z bólem" przyjmujemy w godzinach podanych w powyższej tabeli, po wcześniejszej konsultacji telefonicznej.  Gabinet nie prowadzi usług z zakresu pogotowia stomatologicznego w dni wolne od pracy.

  • 1

Kamień jest zmineralizowaną, utwardzoną postacią tzw. płytki nazębnej; złogiem odkładającym się na powierzchniach zębów nad-i pod dziąsłowo. Kamień naddziąsłowy gromadzi się najczęściej w okolicy ujść ślinianek podjęzykowych i przyusznych, czyli na powierzchniach językowych siekaczy dolnych i policzkowych powierzchniach zębów trzonowych górnych. Przeważnie jest twardy i kremowy, zajmuje całkowicie przestrzenie międzyzębowe i znacznie utrudnia prawidłowe oczyszczanie zębów. Kamień ma dość porowatą budowę stąd stanowi doskonałe miejsce retencyjne dla płytki nazębnej i toksyn bakteryjnych, które stale tam zalegają. 

Kamień i wspomniana już wcześniej płytka nazębna, zwana także bakteryjną, są główną przyczyną zapalenia dziąseł i chorób przyzębia jamy ustnej.

Skaling jest metodą oczyszczania zębów z płytki bakteryjnej i kamienia, podstawowym zabiegiem, ale jednocześnie niezwykle istotnym dla opóźnienia bądź zahamowania postępu choroby przyzębia.

skaler
koncowkiskalera  U pacjentów nieobciążonych chorobą przyzębia skaling wykonujemy głównie w celu higienizacji jamy ustnej oraz pośrednio jako zabieg kosmetyczny poprawiający wygląd uzębienia. Kamień ma chropowatą powierzchnię, tak więc najczęściej osiadają na nim ciemne osady z kawy, herbaty, papierosów. Przy okazji skalingu pozbywamy się ciemnych przebarwień uzyskując efekt jaśniejszego zdrowego uśmiechu!

Skaling wykonuje się przy pomocy narzędzi ręcznych lub z wykorzystaniem ultradźwięków i obfitego chłodzenia wodą.

Zwykle nie jest potrzebne znieczulenie miejscowe, bo zabieg jest stosunkowo bezbolesny. Mniej przyjemny będzie dla pacjentów, których szyjki zębowe są już odsłonięte, ale i na to mamy swoje sposoby!!!

Po oczyszczeniu z kamienia przy dużej ilości ciemnych osadów na szkliwie można wykonać zabieg piaskowania.

 Piaskowanie wykonujemy przy pomocy piaskarki, która pod ciśnieniem wytryskuje na ząb mieszaninę drobniutkiego piaseczku i wody. W ten sposób oczyszcza powierzchnię szkliwa z ciemnych osadów a po skalingu dodatkowo ją wygładza.

Jeśli nie ma konieczności piaskowania, po skalingu należy wygładzić powierzchnie oczyszczone z kamienia gumką lub szczoteczką i np. pastą do polerowania. Następnie przeważnie wykonujemy zabieg fluoryzacji żelem lub pianką w celu zahamowania lub zniesienia efektu nadwrażliwości pozabiegowej. Związki fluoru powodują zamykanie kanalików zębinowych przez co oddalają zakończenia nerwów czuciowych od bodźca działającego w jamie ustnej np. lodów czy gorącej kawy.

PiaskZabieg
szczotki  Fluoryzacja po skalingu przyspiesza ten proces. Często pacjentom z wcześniej już występującą nadwrażliwością, polecam stosowanie pasty do zębów typu "sensitive" do wrażliwych szyjek zębowych, która eliminuje nadreaktywność zębów przez co zwiększa uczucie komfortu po zabiegu skalingu.
piaskarka gumki

Zdjęcie rentgenowskie umożliwia lekarzowi podjęcie właściwej decyzji o wyborze leczenia, jest niezbędne podczas leczenia kanałowego ze względu na konieczność uwidocznienia struktury kanałów korzeniowych oraz pomocne podczas wykrywania próchnicy lub innych nieprawidłowości w miejscach niedostępnych dla oka.


Zdjęcie RTG to podstawa prawidłowej diagnostyki. Możliwość skorzystania z aparatu do rentgenowskich zdjęć punktowych w gabinecie oszczędza pacjentowi czas, a lekarzowi daje pewność trafnej diagnozy.


W naszym gabinecie wykorzystujemy najnowszy model aparatu RTG EXPERT DC amerykańskiej firmy „GENDEX” pracujący z systemem radiowizjografi cyfrowej.

 Zastosowanie radiowizjografii cyfrowej (RVG) pozwala zredukować dawkę promieniowania, którą naświetlane są tkanki pacjenta aż o 90% w stosunku do zdjęć wykonywanych techniką tradycyjną (na kliszy). Ponadto zdjęcie to dostępne jest w sekundę po wykonaniu na ekranie monitora a nie jak dawniej po kilkunastu minutach obróbki chemicznej (wywoływania i utrwalania obrazu) co znacząco skraca czas trwania zabiegu.

Rentgen do zdjęć wewnątrzustnych amerykańskiej firmy Gendex wraz z pozycjonerami  sprzęt ten posiada gabinet stomatologicz w Rumi

Niskodawkowy aparat RTG GENDEX EXPERT DC z zestawem pozycjonerów.

 
 

zestaw do radiowizjografii cyfrowej amerykańskiej firmy Gendex współpracujący z rentgenem firmy Gendex. Cyfrowe zdjęcia RVG  sprzęt ten posiada gabinet stomatologiczny w Rumi

Zestaw do radiowizjografii cyfrowej GENDEX VISUALIX eHD.

 

Dlaczego obraz cyfrowy, a nie analogowy (na kliszy)?

  • Aby zminimalizować dawkę promieni rentgenowskich. Radiowizjografia pozwala obniżyć dawkę promieni X w stomatologicznych zdjęciach wewnątrzustnych aż o 90%. W praktyce w miejsce jednego zdjęcia wewnątrzustnego wykonanego na kliszy, można zrobić 4 do 5 zdjęć metodą cyfrową za pomocą radiowizjografii - RVG naświetlając pacjenta dawką mniejszą o połowę niż przy pojedynczym zdjęciu tradycyjnym.
  • Aby szybko i w każdej chwili otrzymać zdjęcie. Czas oczekiwania od naświetlenia zęba do otrzymania obrazu na ekranie monitora to 2 sekundy, wobec średnio 15 minut przy kliszy tradycyjnej - zdecydowana oszczędność czasu pacjenta i lekarza
  • Aby lepiej wykorzystać informacje zawarte na zdjęciu. Na ekranie monitora komputera obraz jest kilkadziesiąt razy powiększony, co pozwala zarówno lekarzowi jak i pacjentowi szczegółowo obejrzeć zdjęcie, obraz zawiera 50% więcej informacji (dzięki większej rozdzielczości przetwornika cyfrowego HD).
  • Aby ułatwić procedury radiologiczno-diagnostyczne. Natychmiastowe zdjęcie, obraz powiększony, przetwarzanie w oprogramowaniu pozwala przeanalizować najmniejsze detale, ubytki i zmiany chorobowe.
  • Aby ułatwić komunikację pomiędzy lekarzem a pacjentem. Obraz zębów kilkadziesiąt razy powiększony na ekranie komputera jest bardziej zrozumiały i czytelny dla pacjenta w porównaniu do kliszy rtg o rozmiarach 3 cm x 2 cm.
 

Monitor służący do współpracy z systemem radiowizjografii cyfrowej. Gabinet stomatologiczny w Rumi ul. Żwirki i Wigury posiada cały zestaw do wykonywania cyfrowych zdjęć RVG

 Wysokiej jakości zdjecia RVG są prezentowane na 19 calowym ekranie widocznym z fotela pacjenta. Dzieki temu mozna przedstawić Państwu stan leczonego zęba przed i po zabiegu. Zdjęcia wykonane tą techniką są archiwizowane w postaci elektronicznej i stanowią ważną część dokumentacji medycznej pacjenta.

Wykonywanie zdjęcia RVG, Cyfrowe zdjęcie RVG zrobione w gabinecie stomatologicznym lek. dent. Hanna Szalast, lek. stom. Barbara Kasprowicz

 Wykonanie zdjęcia RVG przy użyciu pozycjonera zapewnia najwyższą wierność i jakosć obrazu dzięki zapewnieniu idealnej prostopadłości wiązki promieni do powierzchni przetwornika obrazowego.

 

 

Naszym pacjentom zapewniamy bezpieczeństwo przed zakażeniem dzięki sterylizacji narzędzi i materiałów w nowoczesnym ciśnieniowym sterylizatorze parowym Lisa firmy W&H.

Autoklaw ten posiada klasę B (wymóg wysokiej wydajności według standardu europejskiego prEN 13060 klasy B). To rozwiązanie pozwala na bezpieczną sterylizację wszystkich używanych w naszym gabinecie stomatologicznym narzędzi i materiałów dając gwarancję, że każdy wsad zostanie wysterylizowany zgodnie z najostrzejszymi warunkami.

Dla każdego pacjenta używamy oddzielnego zestawu narzędzi, sterylizowanych w pakietach.

sterylizator firmy W&H służący do wykonywania sterylizacji w gabinecie  stomatologicznym w Rumi  zapakietowane narzędzia i przygotowane do sterylizacji w autoklawie firmy W&H w gabinecie stomatologicznym w Rumi 
 

W naszym gabinecie zabiegi nie muszą kojarzyć się z bólem, ponieważ stosujemy najlepsze dostępne na rynku środki do znieczulenia miejscowego.

 

Podanie środka znieczulającego stosujemy przed każdym zabiegiem w którym pacjent mógłby odczuwać dyskomfort, oraz na wyraźne życzenie pacjenta.

 

Znieczulenie działa szybko, a jego działanie jest utrzymywane przez cały czas trwania zabiegu. Nakłucie jest niewielkie i mało bolesne dzięki zastosowaniu bardzo cienkich igieł. Przy zabiegach u dzieci również ten dyskomfort możemy zminimalizowac przez wstępne znieczulenie śluzówki specjalnym żelem.

Zestaw do wykonywania znieczulenia miejscowego składający się z karpuli oraz znieczulenia o nazwie ubistesin forte firmy 3M 
 Igla do karpuli  Wykonywanie znieczulenia miejscowego

 

 

 

kamera wewnątrzustna do badania stanu uzębienia, badań profilaktycznych oraz badania jamy ustnej

Kamera wewnątrzustna - za pośrednictwem specjalistycznego oprogramowania komputerowego ułatwia ocenę stanu jamy ustnej nie tylko lekarzowi, ale również samemu pacjentowi.

Dzięki cyfrowemu zapisowi obrazów zarejestrowanych przez kamerę możliwe jest porównanie stanu zębów przed i po leczeniu, a także archiwizacja tych obrazów wraz ze zdjęciami rentgenowskimi z systemu radiowizjografi cyfrowej. Urządzenie to jest również bardzo przydatne w diagnostyce próchnicy i pomocne w komunikacji z pacjentem.

 
 użycie kamery wewnątrzustnej przy badaniu jamy ustnej pacjenta

Więcej artykułów…

  • 1
  • 2
  • Endometria

     Z przyjemnością informujemy Państwa, że 1 kwietnia 2010 roku w naszym gabinecie pojawił się nowoczesny endometr piątej generacji - przyrząd służący Czytaj dalej
  • Kamera wewnątrzustna

    Kamera wewnątrzustna - za pośrednictwem specjalistycznego oprogramowania komputerowego ułatwia ocenę stanu jamy ustnej nie tylko lekarzowi, ale również... Czytaj dalej
  • Znieczulenie

      W naszym gabinecie zabiegi nie muszą kojarzyć się z bólem, ponieważ stosujemy najlepsze dostępne na rynku środki do znieczulenia Czytaj dalej
  • RTG i Radiowizjografia

    Zdjęcie rentgenowskie umożliwia lekarzowi podjęcie właściwej decyzji o wyborze leczenia, jest niezbędne podczas leczenia kanałowego ze względu na konieczność uwidocznienia Czytaj dalej
  • 1

OTO CO MÓWIĄ NASI PACJENCI


Doskonali specjaliści, potrafią sprawić że uśmiech wygląda naprawdę pięknie. Sprzęt i gabinet najwyższej klasy.
-- Adam --

Polecam Panią Hanię.Jedyny dentysta.przy którym nie odjechałem.Bardzo miła atmosfera i zero bólu.Jakość wykonania super.Tak trzymać Pani Haniu.Pozdrawiam.
-- Sławek --

Ten gabinet polecam wszystkim tym, którzy boją się pójść do stomatologa. Pani Hania ma super podejście do pacjenta. Jest miła,delikatna i bardzo cierpliwa. Nic nie bolało, a ząbek został fachowo wyleczony.
-- Dagmara --